Gözde Deniz Çağlar

Gözde Deniz Çağlar - vitruta

Good People of Vitruta’nın yeni üyesi Gözde Deniz Çağlar, kendisine yönlendirdiğimiz soruları cevapladı.

 

Gözde hoş geldin! Tabii ki Good People ailesine hoş geldin, yoksa iki senedir her günü birlikte çalışarak geçirdiğimiz arkadaşımıza “Vitruta’ya hoş geldin” demek garip olur :) Seni Good People of Vitruta’yı takip edenlere tanıtalım istiyoruz. Gözde Deniz Çağlar kimdir? Neler yapıyor?

Selamlar! 1991 yılında Balıkesir’de doğdum. Üniversiteye girişimle birlikte İstanbul’a geldim ve yaklaşık 12 senedir İstanbul’da yaşıyorum. Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum ancak modaya olan ilgim sebebiyle moda dünyasını daha yakından tanımak için bir yazımı Milano’da geçirip moda üzerine yoğunlaştım. Mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda fashion buyer olarak çalıştım. 2019 sonundan bu yana da Vitruta’da buyer olarak görev alıyorum.

İstanbul’da neler yapıyorsun peki? En çok nerelerde zaman geçiriyorsun?

Aslında İstanbul bana son zamanlarda olduğundan daha boğucu geldiği için çok fazla dışarı çıkmıyorum. Ara ara Cihangir sokaklarında dolaşmak iyi geliyor veya arkadaşlarımla güzel bir akşam geçirmek istediğimizde Topağacı’ndaki Ahali’ye gitmeyi çok sıkça tercih ediyoruz. Ayrıca kokteyllerini çok beğendiğim Hunhar da sıkça gittiğim yerlerden biri.

 

Düzenli takip ettiğin bir Youtube kanalı veya podcast var mı?

Pek podcast dinleyen biri değilim açıkçası. Sadece zaman zaman Unsolved Murders’ı dinliyorum. Guilty pleasure olarak gerçek suç hikayeleri dinlemeyi seviyorum diyebilirim yani. Youtube feedim ise tam bir kaos. Yemek kanalları, moda kanalları, K-pop kanalları… O sırada ne beni mutlu edecekse ona yöneliyorum açıkçası.

Film ya da dizi olarak bize neler önerirsin?

Bu günlerde dizi olarak Hospital Playlist’in ikinci sezonunu izliyorum. Alice in Borderland çok sevdiğim bir yapımdı ancak çok kısa bir sürede bitirdiğim için hala suçluluk hissediyorum. Film olarak ise tüm zamanlardaki favorim olan Pirate Radio’yu önerebilirim.

 

Vitruta'da en sevdiğin 5 markayı öğrenebilir miyiz? Bu seni en zorlayacak soru sanırım :)

Buna cevap vermek benim için çok zor çünkü hepsi benim için harika :)

Rains’i başa koyabilirim. Çünkü gerçekten tasarım ve kalite olarak çok beğendiğim bir marka. Sonrasında sanırım Colorful Standard gelir, çünkü sweatshirt ve bir sürü renk. Onlarsız yapamayız! Lar Studio’yu çok seviyorum; yaz kış demeden kullanılabilecek güzel bir ayrıntı. Özellikle son yıllarda adidas Originals’ı çok çok beğenmeye başladım, harika modelleri var. Ve tabi ki Fjällräven. Kanken’im olmadan evden çıkamıyorum bile!